autor: Adam Jiříček | 28/06/15 | Fotbalové a klubové zprávy
Od dnešního dne jsem administrátorem těchto stránek také já (Adam Jiříček). Bohužel s vymazáním L. Šoltyse z administrace těchto stránek (po domluvě mezi ním a Pavlem S.) došlo k odstranění všech jeho příspěvků, jejich titulních fotografií a nespočetně fotek v galerii. Články se nám podařilo zachránit, bohužel se však musíme uvádět jako autoři článku já nebo Pavel Syřiště. Chci tímto článkem předejít dohadům o tom, že jsem to já ani Pavel nepsali, ale jelikož jsou fotografie nenávratně pryč, chceme pro vás zachránit alespoň články.
autor: brasule | 27/06/15 | Zajímavosti
Na upozornění jsem si přečetl článek o přestupu Filipa Kmínka na stránkách TJ Sokol Smidary – Červeněves, a přestože na takovéto články již nějakou dobu nereaguji, jelikož se tento týká mé osoby, udělám výjimku.
První, kdo porušil dohodu, je Filip Kmínek. Kmínkové budou vědět. Dohodu mezi Ohnišťany a Filipem Kmínkem bychom měli řešit my tady, v Ohnišťanech, a ne Červeněves. V Ohnišťanech má hlavní slovo celý výbor, ne pouhý jedinec. V potaz bereme také vyjádření hráčů našeho týmu. Filipovi přejeme mnoho fotbalových úspěchů a dalších vstřelených branek.
Marcel Hlavatý
redakce:
článek o přestupu najdete na stránkách: Sokol Smidary Červeněves http://www.cerveneves.estranky.cz/
autor: brasule | 23/06/15 | Žáci
V pátek 19.6.2015 v 17.00 hod. jsme se sešli s žáky a rodiči na hřišti a společně uspořádali posezení s občerstvením na
ukončení soutěže.Jako odměnu jsme naplánovali fotbálek s rodiči a děti to jistě přijaly s radostí.Poté se opekly klobásy
a k pití bylo kdo co chtěl.Účast byla pěkná protože přijeli i rodiče žáků z Myštěvse,kteří u nás budou hrát i další sezónu.
Občerstvení bylo připraveno i pro rodiče,o zákusky se postarala Lenka Čápová a Inka Vrbová,bylo to moc dobré.
Tak doufám že si to všichni společně užili a jsme přesvědčeni, že budou všichni i nadále jezdit dětem fandit
Všem přejeme hezkou dovolenou a dětem pěkné prázdniny.

autor: brasule | 19/06/15 | Historie
Trocha historie(8.)
Třináctá fotbalová sezóna 1992 – 1993:
Tato sezóna přinesla velké změny v kádru hráčů. Vrátil se L.Hlavatý a přišli naši odchovanci z Myštěvsi – Petr Šoltys, V.Vrba, J.Kmínek, M.Kmínek, P.Hlavatý a Pavel Šoltys. Podzimní část soutěže jsem rozehráli velice dobře a pomalu začali myslet na postup.
Čemu nikdo z Ohnišťan nevěřil se stalo. P.Dědek si zjednal p.Bydžovského z Tereziných Darů a zorali hřiště. Příští jaro a celou sezónu 1993 – 1994 se zápasy odehrály v sousedních Chomuticích.
Čtrnáctá fotbalová sezóna 1993 -1994:
Tuto sezónu se bojovalo o postup do III.třídy okresního přeboru, ale úspěšnější byl tým Lužce nad Cidlinou a našemu týmu připadlo druhé místo. To uhájili v bojovném a napínavém posledním zápase s Kosičkami, které skončilo remízou 1:1. Druhé místo bylo pro hráče zklamáním, ale obrovská radost nastala, když se zjistilo, že do III.třídy postupuje i tým z druhého místa.
V červnu roku 1994 začínají výkopové práce na stavbě nových kabin. Práce byly svěřeny firmě Kašpárek z Ostroměře. V květnu 1995 byla stavba kabin hotova.
Kabiny za bezmála jeden milion korun byly připravené k jejich využití.
autor: Adam Jiříček | 12/06/15 | Historie
Trocha historie(7.)
V našem historickém seriálu se dostáváme do druhého desetiletí.
Jedenáctá fotbalová sezóna 1990 – 1991:
V této sezóně se mužstvu vůbec nedařilo. Předposlední místo ve IV. třídě okresní soutěže nevěstí nic dobrého. Výsledky zápasů a umístění v tabulce ubírá síly hráčům i neskalnějším divákům. Krize ohnišťanské kopané je dovršena odchodem L. Šoltys do Myštěvsi.
Dvanáctá fotbalová sezóna 1991 – 1992:
Po odstupu Starého Bydžova ze soutěže zbyla pro tým poslední příčka. Kádr hráčů se nemění. Po půl ročním hostování se vrací L.Šoltys. Za klubovými kabinami se začaly stavět umývárny, ale ty se nikdy nedodělaly, protože M.Dědek prohlásil, že hřiště zoře (za totality bylo vybudováno na jeho pozemku). V koutku duše všichni věřili, že to neudělá. Zatím se hledalo východisko z této situace. Po několika jednáních na OÚ i u Dědků jsme dohodli dvouletý pronájem hřiště. Po sklizni p.Dědek dostal brambory a řepu v celkové hodnotě pět tisíc korun.